Blog

4A Hizmet Dökümü

A4 Hizmet Dökümanı a


4A Hizmet Dökümü

4a hizmet dökümü almak isteyen pek çok vatandaş nasıl alabileceği konusunda tedirginlikler yaşıyor. 4a hizmet dökümü sayesinde sigortalarının yapılıp yapılmadığını, sigorta gün sayılarını ve primlerini görme imkanı sağlayan vatandaşlar e-devlet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde hizmet dökümlerini görüntüleyebiliyor. Artık e-devlet sayesinde 4a hizmet dökümü almak çok kolay bir hale geldi. SGK şubelerine gitmeye gerek kalmadan internet erişiminin olduğu her yerde e-devlete bağlanabilir ve hizmet dökümünüzü görüntüleyebilirsiniz. 4a hizmet dökümü nasıl alınır? Sigorta sorgulama işlemleri nasıl yapılır? İşte 4a hizmet dökümü ile ilgili merak ettiğiniz detaylar;

4a Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

4a hizmet dökümü sorgulama işlemi sigortalı olan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Birçok vatandaş sigortalarını takip etmek ve primlerini öğrenmek için hizmet dökümü çıkarıyor. İlk işe giriş tarihi ve prim gün sayılarının da yer aldığı 4a hizmet dökümü sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. 4a, 4b ve 4c çalışmaların ayrıntılı olarak yer aldığı hizmet dökümü www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet sistemine giriş yapılarak kolayca alınabilmektedir.

E-Devlet Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

E-devlet sistemine giriş yapabilmek için kullanıcıların e-devlet şifresi olması gerekir. E-devlet şifresi olmayanlar e-imza, mobil imza veya internet bankacılığı üzerinden e-devlet sistemine bağlanabilmektedir.

E-Devlet Şifresi Alma

E-devlet sistemine giriş yapmak için şifre yöntemini tercih eden kişilerin öncelikle kendi adlarına e-devlet sistemi için Ptt şubelerine giderek şifre alması gerekmektedir. Ptt şubelerinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi verilmektedir. Ptt’den almış olduğunuz şifre ve TC kimlik numaranız üzerinden sisteme erişim sağlayabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden 4a Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet 4a hizmet dökümü sorgulaması yapmak için e-devlet şifresiyle kişilerin giriş yapması gerekir. E-devlet sistemine erişim sağlandıktan sonra e-hizmetler bağlantısı açılacaktır. E-hizmet bağlantısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne geçiş yapılmalıdır. Burada 4a, 4b ve 4c hizmet dökümü seçenekleri sayesinde kolayca hizmet dökümü sorgusu yapılabilmektedir. Hızlı bir şekilde hizmet dökümüne erişmek istiyorsanız ana sayfada yer alan arama kutucuğuna hizmet adı yazarak aramanızı daha da pratik hale getirebilirsiniz. Hizmet dökümü sorgulaması yapıldıktan sonra çıktı alınması da mümkündür.

E-Devlet Üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu Sorgulamaları

E-devlet sistemi üzerinden en çok Sosyal Güvenlik Kurumu’na yönelik sorgular gerçekleştirilmektedir. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı sorgulamalardan biri de 4a hizmet dökümü sorgulamasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulamaları sayesinde kişiler banka ve adres değişikliğini uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilmektedir. Borç durum bilgisi sorgulama ve emekli aylığı sorgulama ekranları da vatandaşlar tarafından çok kullanılmaktadır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulamaları arasında ilaç kullanım süresi, optik cam, çerçeve sorgulama ve muayene katılım payı sorgulaması çok sık kullanılan konular arasında yer almaktadır.

4a Hizmet Dökümü Sorgulama İle Hangi Bilgilere Erişilebilir?

Sgk 4a hizmet dökümü sorgulaması yaparak kendinize ait 4a kapsamındaki tüm çalışmalarınızı görüntüleyebilirsiniz. 4a hizmet dökümünde çalışmalarınız kronolojik bir sıraya göre listelenmektedir. Hizmet dökümü sayesinde kişiler ne zaman işe girdiklerini, ne zaman işten ayrıldıklarını, kaç yerde çalıştığını, sahip olunan toplan prim gün sayısını, aylık prim gün sayısını, yıllık prim gün sayısını ve sigorta sorgulamalarını görüntüleme imkanına sahip olmaktadır.

Sgk 4a Hizmet Dökümü Sorgulama

Sgk 4a hizmet dökümü sorgulamak isteyenler Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sayfası üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirebilmektedir. Sgk’nın sitesine giriş yapıp 4a hizmet dökümü kısmını ziyaret etmelisiniz. Burada e-devlet şifresi, elektronik imza, mobil imza veya internet bankacılığı ile kimliğini doğrulamanız istenmektedir. Herhangi bir şifreyle kimliğinizi doğruladığınızda hizmet dökümünüz açılacaktır.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.