Blog

Facebook Kaydol

Facebook Kaydol a


Sosyal paylaşım platformlarının en popüler olan uygulamalarından biri de Facebook’tur. Facebook sayesinde Eskiden görüştüğünüz Ancak şimdi görüşmediğimiz Arkadaşlarınızı bulabilir kendi arkadaş çevrenizle Grup oluşturabilir ve çeşitli Medya paylaşımı yapabilirsiniz. Resim müzik video gibi paylaşımlar yapabileceğiniz bir alan olan Facebook sayesinde internet üzerinden bir sosyal ağ kurabilirsiniz. Tanıdıklarınızı ekleme şansınız olan Facebook sayesinde eski arkadaşlarınızın bulabilir ve onlarla görüşme imkanı yakalayabilirsiniz. Yüz tanıma veya yüz kitabı olarak Türkçe’ye çevrilebilen Facebook kaydol Aslında profil resmi ve girilen bilgiler sayesinde insanların birbirlerine daha kolay tanımaları ve daha kolay iletişime geçmelerini Ayrıca aradan yıllar geçse de eski tanıdıklarınızı bulabilme imkanı sağlayan bir sosyal medya alanıdır. Pek çok insan sosyal medyanın yararlı faydalarından imkan sağlarken internet kullanan Her insan Facebook hesabı açmak istemektedir. Siz de kolaylıkla Facebook hesabı Açabilir ve Arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.

Facebook Nasıl Açılır

Facebook hesabı açma karmaşık bir işlem değildir ayrıca herhangi bir ücret istemez. Facebook hesabı açmak için akıllı Telefonunuzu kullanabilir veya Bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarınızdan veya Akıllı telefonunuzdan internet uygulamasını açmanız gerekir. Facebook.com adresini yazarak karşınıza çıkan Facebook sayfasına tıklamanız gerekir. Açılan Facebook sayfasından yeni hesap oluştur kısmına tıklayarak yeni hesap veya kaydol Kısmından Facebook kaydol hesabı açabilirsiniz. Sizden istenilen bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler arasında ad soyad doğum tarihi ve cinsiyet temel istenilen bilgiler arasındadır. Yaşadığınız yer ve profil resminizi de oluşturarak Facebook’a kolaylıkla kaydolabilirsiniz.

Facebook’a Kaydolurken İstenilen Bilgiler

Facebook kaydol alırken istenilen bilgilerin ad-soyad hariç diğer bilgileri daha sonra izleme seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Facebook Profilinizi tamamlamak ve sizi daha iyi diğer insanlara tanıtmak için sizden çeşitli bilgiler ister. Eğitim hayatı Çalışma hayatı hoşlanılanlar yaşanılan yer gibi bilgilerin girilmesi kişisel tercihin yan ısıra bu bilgiler daha sonra gizlilik ayarları ile gizlenebilir. Sizden istenilen bilgiler profilinizin bilgiler ve Hakkınızda kısmında yayınlanmaktadır. Bu bilgileri Dilerseniz herkese açık yapabilir Dilerseniz sadece arkadaşlarınız görebilir Dilerseniz de herkesten gizleyebilirsiniz. Giriş sırasında sizden cep telefon numarası istenmektedir Bu numaranın verilmesi sayesinde Facebook hesabınızın çalınması veya şifrenizi unutmanız gibi durumlarda Facebook hesabınızı kolaylıkla geri almaya yardım etmektedir.

Facebook Nasıl Kullanılır

Facebook kaydol hesabı oluşturduktan Sonra sıra arkadaş eklemeye gelmiştir. Facebook üzerinden kolaylıkla arkadaş eklemesi yapabilirsiniz bunun için Facebook kullanıcısı olduğunu bildiğiniz veya Facebook kullanıyor olduğunu düşündüğünüz arkadaşınızın adınızı soyadınızı arama çubuğuna aratarak çıkan profil resmi ve bilgileri de gördükten sonra eklemek istediğiniz insanı Arkadaş ekle butonunu tıklayarak arkadaş ekleyebilirsiniz. Mobil üzerinden de bilgisayar üzerinden de Facebook’a giriş yaptığın nasıl takdirde arama büyüteci olarak en üst sağ köşede bulunan arama büyütecine tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Facebook Gizlilik Ayarları

Facebook gizlilik ayarlarını ve diğer Hesap ayarlarına ulaşmak için en üst köşede bulunan ayarlar kısmına tıklamanız veya en altta bulunan ayarları seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Buradan genel ayarları ve gizlilik ayarlarına ulaşabilirsiniz. Gizlilik ayarları sayesinde kişilerin ve kendiniz hakkındaki bilgileri düzenleyebilirsiniz.

Facebook Kapatma

Facebook eğlenceli bir sosyal medya hesabı olsa da çeşitli nedenlerden dolayı Facebook hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabınızı kapatmak için ayarlar kısmına gitmeniz gerekir. Buradan genel ayarlar düğmesine tıklayarak en altta bulunan hesabı dondur veya kapat seçeneğine tıklamanız istenir. Hesabı dondurmak diğer kişilerin ve sizin Facebook hesabınıza girmesini önler. Facebook hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kapatılmış gibi olur. Facebook hesabını tamamen kapatmak isem paylaştığımız bütün medyaların ve bütün hesap bilgilerinizin tamamen silinmesi anlamına gelir. Hesabı dondur veya kapat seçeneğini tıkladığınızda sizden istenilen güvenlik kodunu girmeniz ve hesap şifrenizi girmeniz istenir. Bu alanları doldurduktan sonra hesabınızı tamamen kapatabilir veya doldurabilirsiniz.

1 Yorum

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.