Blog

Radar Ceza Sorgulama

Radar Ceza Sorgulama a


Sürücülerin emniyet kurallarına uymaları ve hız ihlallerini aşıp aşmadığını öğrenebilmeleri artık çok kolay. Radar olarak tanımlanan cihaz sayesinde sürücülerin kara yollarda uyulması gereken hız limitlerine uyup uymadıkları tespit edilebilmektedir. Bu sayede trafikte can ve mal güvenliği kolaylıkla sağlanmaktadır. Trafik kurallarına sürücüleri kolaylıkla ikna etmenin en kolay yolu hiç şüphesiz trafik cezalarını kesilmesidir. Trafik cezaları radar ceza sorgulama uygulaması kapsamında en çok kesilen cezalardan biridir. Günümüzde özellikle otoyollardan radar uygulamasının olması sayesinde hız sınırını Aşan sürücüler kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu sürücülerin kesilen cezalar plaka üzerinden yapılmakta olup plaka kimin üzerine kayıtlı ise kesilen ceza o adrese gönderilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı plaka sahiplerinin evlerinde olmayışı veya adreslerinde bulunmayışı trafik cezalarından haberdar olmayı zorlaştırmaktadır. Bu durumda cezasını gününde ödeyemeyen plaka sahipleri gününde ödenmeyen cezaları içinde Ceza ödemektedir.

Trafik Cezası Sorgulaması

Trafik cezası sorgulama sınıf artık evinize gelen postayı bekleyerek öğrenme zorunda değilsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve Gelir İdaresi Başkanlığının yaptığı ortak çalışma sonucunda Trafik cezasının olup olmadığını e-devlet üzerinden TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek öğrenebilir veya Telefon numaranız plaka sorgulaması yaparak plaka üzerine kayıtlı cezaları öğrenebilirsiniz. Bu sayede Nerede olursanız olun radar ceza sorgulama ve trafik cezasından dakikalar içinde haberiniz olabilir ve cezayı gününde ödeyerek indirim alabilirsiniz. Geciken trafik cezaları ve sürücülerin trafik cezası hakkında bilgilerinin olmayışı sebebiyle oluşan ceza faizlerini de ödemek zorunda kalmayarak kolaylıkla plaka sorgulaması yaptırarak Aracınıza yönelik herhangi bir trafik cezası olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulaması Nereden Yapılır

Radar ceza sorgulama öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesine girerek kolaylıklar öğrenebilirsiniz sizden istenilen cep telefonu bilgilerinizin araç kayıt Bilgilerinize plaka numaranızı ve istenilen diğer bilgileri girerek araç sorgulaması yaparak araca ait her türlü cezayı öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır. Diğer yandan e-devlet üzerinden direkt Giriş yaparak Trafik cezasının öğrenebilirsiniz. T.C kimlik numaranız ve PTT üzerinden aldığımız e-devlet şifresi ile E devlet sistemine giriş yaparak araca ait her türlü trafik sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünün sunduğu mobil işlemler üzerinden de trafik cezası sorgulaması yapabilirsiniz. Trafik siciline kayıtlı cep telefon numaranızla yeni iş yaparak araç plakası sorgulaması yapabilirsiniz. Böyle Neyse ya trafik cezalarını günü dolmadan cezalardan haberdar olabilir ve ceza faizi ödemeden cezalarınızı gününde ödeyebilirsiniz.

Trafik Cezaları Kaç Gün İçinde Öğrenilir

Trafik cezaları çeşitli sebeplerden dolayı kesilen cezalardır. Bu dedi alırım bir kısmı direk plaka üzerine yansırken bir kısmı da sürücü hatalarından dolayı Ehliyet üzerine yazılmaktadır. Hem Ehliyet üzerine yazılan cezaları hem de plaka cezalarını e-devlet üzerinden veya Emniyet Genel Müdürlüğünün sayfası üzerinden çeşitli bilgileri girerek öğrenebilirsiniz. Trafik cezaları kesildiği tarihten itibaren 3 gün içinde sistemi otomatik olarak yansımaktadır. Bu durumda ceza kesildiği andan itibaren 3 gün içinde internet üzerinden öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

Trafik Cezalarının Adrese Gönderilmesi

Trafik cezaları kesildiği tarihten itibaren 10 ile 30 iş günü içinde adrese gönderilmektedir. Trafik cezalarının Adrese Teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde ödenmesi durumunda çeşitli oranlarda indirim yapılmaktadır. Ancak son ödeme tarihinde ödenmeyen trafik cezaları içinde ayrı bir ceza uygulanmaktadır yüksek cezalar almamak için trafik cezalarını mutlaka albümünde ödenmesi gerekmektedir. Sizde mi hem plakanızı hem de ehliyetinizi trafik cezalarının olup olmadığını öğrenmek ve cezaları gününde ödeyerek indirimden yararlanmak için radar ceza sorgulama emniyet genel müdürlüğünün sayfasından veya e-devlet üzerinden şifrenizle Giriş yaparak cezasının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.