Blog

Tramer Sorgulama

Tramer Sorgulama a


İkinci el araç alacak olan vatandaşlar aracın herhangi bir hasar kaydının olup olmadığını ya da daha önce kaza yapıp yapmadığını tramer sorgusu sayesinde öğreniyor. 0 araç alamayan ve ikinci el araç sektörünü tercih eden vatandaşlar araç alırken tereddütler yaşıyor. Hasar kaydını gizleyen pek çok araç satıcısı piyasada bulunuyor. İlerleyen zamanlarda sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka tramer sorgulaması yapmanız gerekir. Tramer sorgusu hem sms ile hem de online olarak gerçekleştirilebiliyor. Tramer kaydı sorgulaması nasıl yapılır? Smsle tramer sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? İşte tramer sorgulama ile ilgili merak ettiğiniz detaylar;

Tramer Nedir?

Tramer kasko, trafik sigortası, karayolları taşımacılık sigortasında bulunan araçların bilgilerinin sorgulandığı internet uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde hem sigorta türleri yenilenebilmekte hem de poliçe düzenlenebilmektedir. Araca ait daha önce düzenlenen poliçeler ve sigortalarda tramer sorgusu sayesinde rahatlıkla öğrenebilmektedir.

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer sorgulama ekranı üzerinden araca ait hasar sorgulaması, aracın trafik poliçelerini sorgulama, kasko sorgulama, mağdur bilgilerini sorgulama ve kazalı araçların kusur bilgilerinin sorgulama gibi birçok işlem yürütülebilmektedir. Tramer sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için mutlaka sisteme kayıtlı olmanız gerekir. Tramer sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanıcı tipinin ve mail bilgilerinin girilmesi zorunludur. Acente bilgiler kısmına sigorta şirketi seçilmeli ve ticaret sicil numarası ile acente numarası bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğinizde tramer kaydı sorgulama işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tramer sorgusu sayesinde araca ait ayrıntılı tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Tramer Sorgulama

Ücretsiz tramer sorgulaması birkaç şekilde gerçekleştirilebilir. İnternet adresi üzerinden tramer sorgusu yapmak için http://www.tramer.org.tr/ adresini tıklayabilirsiniz. Diğer bir ücretsiz tramer sorgusu ise mobil uygulamadır. Tramer sorgulaması yapmak için meydana getirilen mobil uygulama sayesinde sorgulamanızı ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sms üzerinden de tramer sorgusu yapılabilmektedir. Smsle tramer sorgusu yapmak için plakanızı yazıp 5664’e mesaj atmanız yeterlidir.  Mesajla tramer sorgusu yaptığınızda plakanın üzerine işlenmiş tüm hasarları görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz. Smsle tramer sorgusu yapmak ücretlidir. Mesajla tramer kaydını öğrenmek isteyenler 4 TL karşılığında smsle sorgulama yapma imkanına sahip oluyor.

Tramer Poliçe Sorgulama

Tramer poliçe sorgulama yapmak için www.sbm.org.tr adresini ziyaret etmeniz gerekir. Buradan online işlemler menüsü tıklayıp tramer poliçe sorgulama ekranına gelmelisiniz.  Tramer poliçe sorgulama ekranı üzerinden 3 farklı şekilde sorgulama yapabilirsiniz. İlk olarak TC kimlik numarası ve plaka ile trafik poliçesini rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. İkinci bir seçenek ise vergi numarası ve plakayı yazarak trafik poliçe sorgusu yapmaktır. Son seçenek ise sigorta bilgileri girilerek trafik poliçe sorgusu yapılabilmektedir. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda tramer poliçe sorgulamasını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Kasko Sorgulama

Araç sayısının armasıyla birlikte kazalarda artış gösterdi. Kazalar sonrasında maddi hasarı karşılamak için tramer kasko sorgulaması yapabilir ve aracınızın kasko değerinin ne kadar olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Tramer kasko sorgulama işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tramer Kasko Sorgulaması için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi resmi internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.  Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sayfası üzerinden tramer kasko sorgulama veya tramer sigorta sorgulama kısmına gelerek TC kimlik numaranız ve araç plakasıyla giriş yapmanız yeterlidir. İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ara butonuna tıklamalısınız. Böylece tramer kasko sorgulama ekranı karşınıza çıkacaktır. Tramer kasko sorgulama ekranı üzerinden aracınıza ait kasko değerini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.